پماد زد درد گیاهی

پماد ضد درد و التهاب گیاهی

درد یک مشکل شایع پزشکی است که سبب کاهش کیفیت زندگی در افراد می ‌شود و به ایجاد اضطراب، استرس، بی ‌خوابی، تهوع و بی ‌اشتهایی منجر می‌گردد. در نتیجه کاهش درد یکی از اهداف مهم پزشکی است. درد چیزی است که بسیاری از ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم، چه مربوط به کشیده شدن عضله گردن باشد، چه بیماری های مزمن مانند بورسیت لگن یا آرتریت روماتوئید. سوال این است که آیا استفاده روزانه از داروهای شیمیایی بدون عوارض جانبی است؟ در پاسخ باید بگوییم خیر!

ما کاملاً معتقدیم که NSAID ها و محصولات مشابه برای مصرف کنندگان کاربردی است و باید طبق توصیه های متخصصان پزشکی استفاده شوند. با این حال، ما همچنین بر این باوریم که ترکیبات موضعی گیاهی و طبیعی دارای خواص ضد التهابی قوی و تسکین درد، حداقل عوارض جانبی را در پی دارند و بهتر است آن ها را به روتین مدیریت درد اضافه نمایید.

طی قرن ‌های متمادی، مسکن‌ های کاملاً طبیعی و محلول ‌های ضدالتهاب مانند منتول، اسطوخودوس و اکالیپتوس برای درمان موضعی همه چیز از درد عصبی گرفته تا آرتریت و آفتاب ‌سوختگی استفاده می ‌شوند. در این مطلب به معرفی یک پماد ضد درد و التهاب گیاهی پرداخته می شود که می ‌توان از آن برای درمان انواع مشکلات دردناک بدون نگرانی در مورد پیامدهای منفی آن، استفاده کرد.

هر سوالی دارید از ما بپرسید!

پماد ضد درد قوی گیاهی

راه های طبیعی مختلفی برای درمان، مدیریت یا تسکین انواع درد وجود دارد که شامل اسانس ها، داروهای گیاهی و سایر درمان های مکمل و جایگزین هستند. صدها سال است که مردم از گیاهان دارویی به اشکال مختلف از جمله پماد ضد درد قوی گیاهی به عنوان مسکن های طبیعی استفاده می کنند. اگر چه محققان تمام گزینه ‌ها را به ‌طور کامل بررسی نکرده‌ اند، اما برخی شواهد نشان می ‌دهند که درمان ‌های گیاهی خاصی می‌توانند به بهبود درد مفاصل و التهابی کمک کنند و بسیاری از مردم آن ‌ها را مفید می ‌دانند. اکثر داروهای گیاهی ضد درد که به صورت موضعی مورد استفاده قرار می گیرند به طور گسترده برای مجموعه ای از دردها شامل درد مزمن، التهاب، سردرد، اضطراب و افسردگی استفاده می شوند. علاوه بر این، نوروپاتی یا درد عصبی به عنوان یکی دیگر از مشکلات سلامتی است که به طور موثر مورد توجه قرار می گیرد.

پماد ضد درد پا

پماد ضد درد پا گیاهی برای کاهش دردهای عضلانی، رگ به رگ شدن و کشیدگی استفاده می شود. آن ها همچنین می توانند به کاهش آرتریت دردناک کمک کنند. اغلب اوقات به قرص های مسکن، پماد ضدالتهاب پا تجویز می ‌شود، زیرا عوارض جانبی کمتری دارند. استفاده از کرم ها و پماد ضد درد قوی پا نیز می تواند به کاهش التهاب و درد کمک کند. برخی از این پمادهای موضعی حاوی موادی مانند آرنیکا یا منتول هستند که می ‌تواند به کاهش تورم و ناراحتی کمک کند و برای افراد مبتلا به بیماری ‌هایی مانند فاسیای کف پا یا خار پاشنه تسکین دهد.

پماد هواچوبه مرهم مفاصل سنابل یک داروی جدید در عرصه داروهای گیاهی می باشد. این دارو به صورت پماد موضعی است و جهت کاهش درد و التهاب مفاصل و همچنین عضلات مورد استفاده قرار می گیرد. ماده موثره این پماد، عصاره گیاه هواچوبه (Commiphora mukul) بوده، همچنین ترکیباتی از قبیل منتول، اسانس آویشن، اسانس نعنا فلفلی و بابونه در آن به کار رفته است.

پماد ضد درد زانو

درد و ناراحتی مزمن در زانو و مفاصل آن برای افراد مبتلا به آرتریت و بدون آرتریت رایج است، به طوری که در سالیانه افراد زیادی از درد شدید زانو رنج می‌برند و درد زانو در حدود 20 درصد از بزرگسالان با آرتریت مرتبط نیست. با توجه به شیوع بالای درد مفاصل و زانو تعجب آور نیست که گزینه های مختلفی برای درمان درد مفاصل در دسترس است، از جمله پماد ضد التهاب زانو که تسکین درد را ارائه می دهد. طیف وسیعی از انواع پماد ضد درد زانو گیاهی به گونه ‌ای طراحی شده‌ اند که احساس خنکی شدید و به دنبال آن یک «حرارت اعمال شده» تسکین‌ دهنده برای بهبود فوری درد ایجاد کنند. شما می توانید از انواع پماد ضد درد قوی زانو مانند مرهم هواچوبه جهت از بین بردن درد با توجه به شرایط خود و تشخیص پزشک استفاده کنید.

اکثر محصولات موجود در بازار این از ترکیبات ضد دردی که به طور گسترده پذیرفته شده اند استفاده می کنند از جمله کپسایسین، سالیسیلات ها، منتول، کافور و لیدوکائین. خوشبختانه طب سنتی ایران، اغلب داروهای گیاهی خود را با نوآوری جدید وارد بازار می کند. همچنین توانسته است بر بسیاری از مشکلاتی که در جامعه پزشکی امروزی وجود دارد، فائق آید.

پماد ضد درد کمر

برخی از کمر دردها ممکن است به دلیل التهاب در دیسک های ستون فقرات و اعصاب و مفاصل اطراف آن باشد. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) با هدف قرار دادن التهاب، درد را کاهش می دهند. رایج ترین NSAID ها ایبوپروفن، ناپروکسن و آسپرین هستند که همگی بدون نسخه در داروخانه در دسترس هستند و عوارض جانبی اندکی دارند. خوشبختانه افراد زیادی هستند که علیرغم محبوبیت گزینه های درمانی، پماد ضد درد کمر گیاهی را ترجیح می دهند چرا که کاملاً طبیعی بوده و منشا آن در پزشکی گیاه‌ شناسی است.

لازم به ذکر است که برای درمان کمردرد و سایر مشکلات مشابه ابتدا باید علت آن را جستجو کرده و سپس به دنبال راهکارهای درمانی باشید. همانطور که می دانید یکی از ساده ‌ترین روش های درمانی، استفاده از پماد ضد التهاب کمر برای تسکین درد است. این محصولات دارویی و گیاهی انواع مختلفی دارند و عملکرد ضد دردی هر یک از آن ها به اشکال مختلفی اعمال می شود از جمله بی‌حس‌کردن ناحیه مورد نظر، مسدود نمودن سیگنال ‌های درد و همچنین کاهش التهاب یا تورم. بسیاری از این پمادها به صورت بدون نسخه در دسترس عموم قرار دارند؛ اما برخی از آن‌ ها نیازمند تجویز پزشک هستند.

پماد ضد درد قوی کمر (هواچوبه) برای کاهش درد آرتریت و سایر دردهای التهابی مفاصل مورد استفاده قرار می گیرد. این پماد برای حفظ کیفیت، بر روی معیارهای کیفی مختلفی آزمایش می شود. علاوه بر این، پماد نام برده شده به طور گسترده توسط افراد مختلف به دلیل اثربخشی بالا و همچنین ایمن بودن، مورد تحسین قرار گرفته است.

پماد ضد درد عضلانی قوی

در حالی که داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن می توانند برای درد حاد موثر باشند، استفاده طولانی مدت می تواند عوارض جانبی مضری از جمله آسیب کلیه و دستگاه گوارش ایجاد کند. برخی از مکمل های طبیعی می توانند برای شرایط خاص بسیار موثر باشند و برخی عوارض جانبی بسیار اندکی دارند. با این حال، همه مکمل ها برای همه موثر یا بی خطر نیستند. استفاده از انواع پماد ضد درد عضلانی قوی گیاهی به عنوان یک روش‌ طبی طبیعی شناخته می‌ شود. دردهای عضلانی می تواند بر پایه طیف وسیعی از عوامل از جمله سبک زندگی و وراثت ایجاد گردد. از همین رو درمان‌ استفاده شده برای هر بیمار منحصر بفرد است؛ بر اساس سطح التهاب، نحوه تجربه درد، سایر شرایط سلامتی و غیره. پمادهای گیاهی از جمله مرهم مفاصل هواچوبه برای بهبود درد، عضله را خنک کرده و سپس با گرم شدن عضله، کاهش درد عضلات را در پی دارد. لازم به ذکر است که این محصول مهار کننده انتخابی سیکلواکسیژناز 2 می باشد.

درد ناشی از التهاب مفاصل و عضلات یک شکایت رایج است که اکثر افراد را در مراحلی از زندگی خود تحت تاثیر قرار می دهد. نوع خاصی از درمان ناراحتی ناشی از درد عضلات که در حال افزایش است، داروهای موضعی ضد التهابی گیاهی است که با ترکیباتی برای کمک به کاهش التهاب و تسکین درد فرموله شده اند. این محصولات را می توان برای کاهش پیچ خوردگی، کشیدگی و درد عضلانی استفاده کرد و همچنین به سرعت بخشیدن به ریکاوری عضلات پس از تمرین های ورزشی کمک می کند.

پماد ضد درد عظلانی قوی

پماد ضد التهاب پوست

پماد ضد التهاب پوست گیاهی مناسب با مهار پاسخ منفی بدن و مسدود کردن اثرات آنزیم ‌های خاصی که به التهاب کمک می‌کنند، عمل می نمایند. قابلیت تسکین دهندگی، ضد خارش و ضد التهابی پماد هواچوبه برای بافت های آسیب دیده و دارای درد قابل توجه است. گیاه هواچوبه به کار برده شده در این پماد از تیره گاوزبان بوده و ترکیبات مهمی از جمله شیکونین و آلکانین در آن وجود دارد. مطالعات نشان می دهند که این ترکیبات دارای ویژگی های فارماکولوژیک گسترده ای ازقبیل اثرات ضد التهابی، ضد میکروبی و ضد سرطانی می باشند. اغلب داروهای موضعی اثرات منفی از جمله خارش پوست را به همراه دارند. خوشبختانه پماد هواچوبه، خود به عنوان تسکین دهنده خارش پوست همچنین التهاب پوست استفاده می شود.

پماد ضد التهاب مفاصل

التهاب نتیجه افزایش مایعات و گلبول های سفید ضد عفونت به محل آسیب یا عفونت در بدن است. این پاسخ ایمنی باعث افزایش جریان خون در ناحیه می شود و مایعات می توانند به بافت ها نشت کنند و باعث تورم، گرما و قرمزی شوند. التهاب یک فرآیند بیولوژیکی دفاعی طبیعی بدن است، اما اگر مزمن باشد، می تواند منجر به تحریک، تورم طولانی مدت و از دست دادن غضروف شود مانند اختلالات خودایمنی همچون آرتریت روماتوئید. مطالعات علمی نشان داده‌اند که پماد ضدالتهاب‌ مفاصل گیاهی می ‌تواند در کاهش التهاب و درد مرتبط با آرتریت موفق باشد. علاوه بر این، آن ها ممکن است به شرایطی مانند بورسیت، رگ به رگ شدن، کشیدگی، فاسیای کف پا و شین اسپلینت کمک کنند. در نتیجه، داروهای ضد التهابی موضعی اغلب در بین ورزشکاران و مبتلایان به آرتریت محبوب هستند. از جمله این محصولات می توان به پماد هواچوبه سنابل اشاره نمود. این محصول حاوی منتول بوده که دلیل داشتن اثرات گشاد کنندگی عروق و خنک کنندگی، اعصاب، عضلات و مفاصل را تسکین می ‌دهد.

پماد ضد التهاب و خارش پوست

پماد ضد التهاب و خارش پوست گیاهی برای درد و التهاب حاد عضلانی کاربرد دارد، تا زمانی که محصول با غلظت کافی به بافت آسیب‌ دیده برسد و اثرات ضد التهابی و ضد خارش را اعمال کند. اگر این اتفاق بیفتد، سطوح قابل توجهی از تسکین درد را می توان با این محصولات تجربه کرد. شما می‌توانید اثربخشی این پمادها را با مالیدن آن ها روی پوست با حرکات دایره‌ای تا زمانی که اکثریت آن جذب شود، افزایش دهید. ماساژ پوست باعث افزایش جریان خون در ناحیه می شود که جذب محصول را تشدید می کند. مطالعات نشان داده ‌اند که فواید تسکین درد و خارش پوست پمادهای ضدالتهابی زمانی که در ناحیه مورد نظر ماساژ داده می ‌شوند، به میزان قابل توجهی به حداکثر می ‌رسد. پماد مرهم مفاصل سنابل برای درمان بیماری های پوستی مانند درماتیت استفاده می شود. همچنین عوارض جانبی ناشی از مشکلات مفاصل همچون تورم، خارش و قرمزی را کاهش می دهد.

پماد ضد التهاب پوست

بهترین پماد ضد درد گیاهی

مطالب ذکر شده تایید کننده توانایی یک پماد کاملا طبیعی و گیاهی برای کاهش درد و ناراحتی مفاصل می باشد. یافته های حاضر اثربخشی پماد مرهم مفصل هواچوبه سنایل را برای کاهش درد مفاصل، نشان می دهد. تعداد کمی از مطالعات تحقیقاتی تا به امروز اثرات پمادهای موضعی طبیعی را برای درمان درد مفاصل بررسی کرده اند و نتایج متفاوتی ذکر شده است. در میان داروهای کاملاً گیاهی آزمایش شده، عصاره هواچوبه نویدبخش بوده است.

طب سنتی ایران، هزاران سال است که به حل بسیاری از مشکلات پزشکی پرداخته است. بویژه در سالهای اخیر که مطالعات گسترده ای جهت بررسی اثرات داروهای خاصی بر روی عائم و بیماری های مختلف صورت گرفته است. یکی از شایع ترین انواع بیماری آرتریت، استئوآرتریت زانو است که مشکلات و عوارضی همچون التهاب، تغییر در ساختار مفصل، درد و ناتوانی را برای فرد مبتلا به همراه دارد و منجر به کاهش سطح کیفیت زندگی افراد می گردد. پیرو این بیماری شایع، ساخت و فرمولاسیون پماد مرهم مفاصل صورت گرفته است.

پماد مارچوبه برگرفته از طب سنتی ایران بوده و با استفاده از فارماکـولوژی مـعکـوس تـهیه گردیده است و حـاوی گیاه هواچوبه، منتول، اسانس آویشن، اسانس نعنا فلفلی و اسانس بابونه می باشد. موارد مصرف این محصول عبارت است از: کاهش التهاب مفاصل و درد ( به ویژه در افراد مبتلا به آرتروز، آرتریت روماتوئید و همچنین پوکی استخوان)، کاهش درد عضلانی ( درد ناشی از کشیدگی، رگ به رگ شدن و کوفتگی)، کاهش درد سیاتیک و همچنین رفع کبودی و ورم. علاوه بر این کاربردها، اثربخشی سریع و طولانی مدت آن در کاهش درد و التهاب چشمگیر بوده و فرد را از مصرف داروهای خوراکی بی نیاز می سازد. این پماد ایمنی بالایی داشته و مناسب جهت استفاده در افراد مسن و کودکان می باشد بدون آن که عارضه جانبی خاصی داشته باشد.

سبد خرید
پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن